Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Слово

Катерина Осадча: Історію Тетяни має почути світ

Катерина Осадча, телеведуча 1+1 Україна і засновниця проєкту «Знайти своїх» разом з Фундацією КО «Центр громадських свобод» та Міжнародною федерації з прав людини організували сайд-івент в головному офісі ООН в Женеві аби нагадати, як росіяни два з половиною роки незаконно утримують цивільних українців в полоні.

Разом з Катериною та правозахисницями приїхали і кілька українок, які постраждали від злочинів росії. Сюжет про цей сайд-івент вийшов в ефірі ранкової програми «Сніданок з 1+1» на каналі 1+1 Україна.

Одна з них Тетяна з Харківщини, її чоловіка, 50-річного Павла Орлова, юриста за освітою, понад два роки рф тримає в полоні. Тетяна і сама була у цивільному полоні. Під час окупації Харківщини росіяни тримали її два тижні разом з іншими цивільними бранцями. Вона чула, як поряд катували її чоловіка. Жінка розповіла європейським делегатам свою історію:

«Я хвилююсь за стан здоров’я чоловіка, як фізичний так і психічний. Молю бога, щоб у нього вистачило сил все це пережити і повернутися додому. Страждає моя рідна людина, ти не розумієш, побачиш ти її коли-небудь чи ні».

Катерина Осадча: «Історію Тетяни має почути світ. Тому вона одна з тих, кого ми запросили до Женеви на спеціальний сайд-івент, який відбувся під час 56-ї сесії ради ООН з прав людини».

Разом з українськими правозахисниками була організована зустріч із делегатами різних країн-членів ООН, щоб розповісти один з найбільших воєнних злочинів росії – насильницьке викрадення і ув’язнення цивільних українців. Катерина Осадча зазначає, що нині у російських тюрмах утримують щонайменше сім тисяч таких людей.

«Звільнення саме цивільних ув’язнених іде по крапельках. Фактично в такому темпі ми будемо їх звільняти наступні 80 років. Це якщо росія не захопить нових. А треба пам’ятати, що мільйони людей знаходяться зараз на підконтрольних росією територіях і можуть бути завтра захоплені рф. Для того, щоб зупинити росію, ми розуміємо, що сил однієї України не вистачає», – зазначила Олександра Романцова, виконавча директорка організації «Центр громадських свобод».

Катерина Осадча сподівається, що живі свідчення українців, які постраждали від злочинів росії, а також фрагменти записаних інтерв’ю, мають переконати міжнародну спільноту допомагати Україні чинити тиск на країну-терористку.

Цей сайд-івент у штаб-квартирі ООН в Женеві відвідало близько 50 делегатів. «Ми дуже сподіваємось, що це матиме ефект і наші цивільні ув’язнені якнайшвидше повернуться додому», – фіналізувала ведуча.