Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

Другий сезон програми «Мультфільм тижня» від Довженко-Центру

Сьогодні, у Міжнародний день анімації Довженко-Центр розпочинає другий сезон програми «Мультфільм тижня».

У першому випуску нового сезону (і сімнадцятому загалом) – заново відсканований анімаційний фільм «Пригоди Перця» (1961) режисерів Іполита Лазарчука та Ірини Гурвич.

Про мультфільм, з якого починається відродження української анімації у 1960-ті, розповість дослідник кіно Станіслав Мензелевський:

Коротун, головний персонаж сатиричного журналу «Перець», отримує скаргу від лісових звірів. Взявши у помічники свого вірного друга, він одразу вирушає на допомогу в боротьбі з керівниками місцевого заводу та браконьєрами, які забруднюють природу та полюють на беззахисних звіряток.

Одночсно екологічний мюзикл і пригодницький фільм за мотивами сюжетів популярного свого часу журналу «Перець» став першим анімаційним фільмом нового Творчого об’єднання художньої мультиплікації при студії «Київнаукфільм». Двадцятихвилинний мультфільм готували майже два роки непересічні кінематографісти. Автори фільму Ірина Гурвич та Іполит Лазарчук починали роботу в анімації ще у 1930-ті. Музику до фільму написав легендарний Оскар Сандлер, композитор, який серед іншого, активно співпрацював з естрадним дуетом Тарапуньки та Штепселя. На непростих зйомках «Пригод Перця» загартувалися майбітні класики української анімації: Володимир Дахно («Як козаки…», «Енеїда»), Давид Черкаський («Острів скарбів») та Євген Сивокінь («Людина і слово»). Копія мультфільму зберігається у Фільмофонді. Українська версія була вперше відсканована Кінолабораторією Довженко-Центру у 2021 році.

Дивіться більше і підписуйтесь на анімаційний ютуб-канал від Довженко-Центру.