Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Кіно

«Кайдашева сімʼя» – чи варто витрачати життя на це?

25 листопада виповнюється 185 років від дня народження блискучого українського письменника, майстра слова Івана Семеновича Нечуя-Левицького. У березні 2020 року на екрани вийшов серіал “Спіймати Кайдаша”, створений на основі його соціальної повісті “Кайдашева сім’я” (1879 р.) – чудова адаптація безсмертного твору, від якої наші сучасники у захваті!

«В суботу під буревій і завивання вітру вперше подивилася «Спіймати Кайдаша», всі 12 серій. Ну так сталося:) Не дуже люблю серіали і не включаю ТБ, тому тільки зараз. – написала на своїй сторінці у фейсбуці політична діячка та журналістка Ірина Геращенко.Natalka Vorozhbyt, безумовно, є однією з найкращих українських сценаристок, була рада побачити й саму пані Наталю в епізодах.

Фактурні персонажі, колоритний живий суржик, яким розмовляє й частина моєї Черкащини, село, де, здається, час зупинився, багато побуту, який може вичавити найсильнішу людину, трохи, зовсім фоном, політики, яка напряму впливає на долі людей, зовсім до неі далеких.

Гарне акторське прочитання сучасної інтерпретації Кайдашевої сімʼї. За гротеском їх щоденних скандалів, насправді, важливе питання – чи варто витрачати життя на це.

Мені сподобалося».

«Так, справді, серіал вийшов знаковий, – підтверджує народний артист України Анатолій Матвийчук. – Українці постають досить реальними на відміну від багатьох інших такого ж формату. Після цього серіалу багато артистів стали впізнаваними і почали активно зніматися. Хочеться ще чогось у такому ж дусі».

«І мені сподобалося. Пара Мотря-Карпо геніально зіграні. Як у моїй молодості», – поділився враженнями український казкар Сашко Лірник.

«Добре, що є ще люди, які не дивилися, і попереду нас ждуть такі чудові пости», – відгукнулася сценаристка та продюсерка Наталка Ворожбит.

Отже, як кажуть, «”Спіймати Кайдаша” – спіймати кайф». А ви ще не дивились?