Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Музика

Про вініл – від Джамали

У своєму інстаграмі співачка Jamala розповіла про майстерність виготовлення вінілових платівок та анонсувала вихід альбому «QIRIM» на вінілі.

“А ви знаєте щось про виготовлення вінілових платівок? Це ж справжнє мистецтво! Для мене вініл завжди потребує високої якості звуку. Музика для запису проходить окремий мастеринг, який підлаштовується під саме вінілову платівку. І тільки-но уявіть, те, що ми чуємо, можна буквально побачити під мікроскопом!

Взагалі, дуже радує те, що у нас активно розвивається культура прослуховування вінілу і що на нього постійно росте попит. Із останніх гучних історій була новина про альбом Адель «30»: коли його готували до релізу на платівках, всі заводи Європи були задіяні, адже потрібно було виготовити цілих 500 тисяч копій. Усім іншим світовим артистам довелося стати в чергу і чекати аж до девʼяти місяців, щоб випустити власний вініл.

Для мене кожне прослуховування музики з платівок — це імерсивний досвід. Ну, це такий, коли виникає почуття, що ти наче поринаєш в інший вимір. Одразу уявляю, скільки етапів проходить музика від моменту задуму й запису, до миті, коли голка програвача торкається платівки і звучить Музика!

Сьогодні рівно півроку з моменту релізу мого альбому «QIRIM», і по секрету вам скажу, що зовсім скоро він вийде і на вінілі! Я вже прослухала перший «віджим» з чеського та австрійського заводу і можу сказати, що вас чекає не просто платівка, а ціла велична подорож, в яку вас перенесе ця музика.

До речі, як ви думаєте, де ми все ж обрали друкувати «QIRIM»: в Чехії чи Австрії?

Сподіваюсь, ви так само чекаєте на реліз цього вінілу, як і я. Він буде складатися з 2 платівок й буклету. Справжня коштовна річ!

Вже дуже хочеться почути ваші перші відгуки про нього”.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Jamala (@jamalajaaa)