Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Арт

Шедеври зі сміття від Марка Олівера

Додатково до тисяч нових видів комах, які щороку відкривають та класифікують науковці, британський художник Марк Олівер (Mark Oliver) створив свій власний та назвав його «сміттєві жучки».

Він досить нечисленний, тому що його представники не розмножуються та існують в єдиному екземплярі. Поповнюється загін виключно стараннями свого творця, для якого рукотворні комахи – лише захоплююче хобі. Марк Олівер створює їх буквально з будь-якого брухту – елементів мікросхем, викинутих окулярів, цукеркових обгорток, пробок, старих годинникових механізмів, зламаних електронних іграшок, уламків посуду, тощо.

Завдяки фантазії британця зі сміття виходять шедеври, кожному з них автор надає назву, поміщає у рамочку та вішає на стіну. Ентомологічна колекція художника справді вражає та її цікаво розглядати, знаходити знайомі деталі та радіти своїй кмітливості та креативу автора.

Люди постійно засмічують планету, і це – глобальна проблема, таланту та старань Марка Олівера, звичайно, не достатньо для її вирішення. Але його технологія ідеальна – він створює прекрасні арт об’єкти з використаних продуктів життєдіяльності нашої цивілізації.

В черговий раз подумаєш, правий Ніцше з гіпотезою, що тільки мистецтво виправдовує існування людини:)

Gerda Griffon