Мій 15-й авторський концерт у двох відділеннях цьогоріч має назву “Джазові теми з імпровізацією”. І відбудеться 15 січня, традиційно – на сцені Національної філармонії України. Кожного року я пропоную нову програму, де послідовність творів йде за принципом різноманітності характерів і стилів. Ці п’єси написані для різного складу учасників та інструментів.
Три теми з імпровізацією у моєму виконанні (рояль) мають назви: «Блюз сонця», «Повернення блюзу», і третя тема – веселий твіст «Танцюймо разом».
Всі теми, що звучатимуть в концерті, є авторськими. З’являються вони завжди по різному. Але кожна народжується з яскравої, сильної емоції, а іноді – з ритму, за яким вже приходить мелодія. А от щодо імпровізації розкрию секрет – все почуте народжується на сцені! Мене колись влучно назвали «музичною письменницею», бо саме імпровізація розкриває тему і розвивається за канонами оповідання. Слухачі і я – ми поринаємо в цю мить у захопливу музичну подорож!
Кожного року я пишу декілька нових творів для улюбленого Київського квартету саксофоністів під орудою Юрія Василевича. Я спитала – що б вони хотіли зіграти? «Джазову коломийку!» – сказав Юрій. І за 5 хвилин в мене народилась тема. Потім я її розвинула, розгорнула, і вона набула свого блиску – її блюзові акорди межують з елементами гуцульського фольклору. Інші два твори – «Полудень» і «Регтайм» я виконаю в концерті разом із квартетом саксофоністів.
Перше відділення завершимо “Концертом у трьох частинах» – фортепіанним дуетом з солісткою філармонії, органісткою і клавесиністкою Тетяною Жук- Сєдовою. Наша зустріч відбулась рік тому саме тоді, коли я написала перший дует рояль – орган, і шукала органіста. Відтоді ми виконували на попередніх концертах мій твір “Діалог” 2018 року, дуетом орган – рояль. А от дуетом для двох роялів ми вперше зіграли у минулорічному концерті. Тетяна чудова піаністка і гарно відчуває мою музику!
В другому відділенні на глядачів чекає розмаїття стилів – румба, самба, пасадобль, балада і навіть степ-данс у виконанні Володимира Шпудейка. Але сюрприз – у виконанні секстету.
Секстет народився очікувано-спонтанно. Мені подобається співзвуччя скрипки, флейти, кларнета. Також, тембр контрабаса. З роялем та ударними – це звучить дуже гарно! Враховуючи ситуації, склад дещо змінювався, але основа залишається. Чудові музиканти, які грають у найкращих оркестрах України, мають досконалу техніку і звук світового рівня. Мені подобається чистота виконання і бездоганне відчуття стилів.
На завершення прозвучить мій новий твір “Рапсодія” Gmoll – яскравий фінальний акорд у виконанні секстету, що поєднує різні стилі, тональності та характери.
Я пишаюсь багатьма своїми творами. «Love man», соло-роялю з імпровізацією; «Ole-dance», «Кастаньєти кохання» – для секстету на 5/4. «Концерт у стилі латино» для квартету саксофонів у супроводі рояля, «Танго Альгамбра» – саксофони з роялем, «Мелодії Франції» – секстет. У кожному з цих творів особливий шарм і вони припадають до душі.
Кожен рік зала наповнюється прихильниками, фанатами, учнями, друзями, та людьми, які одного разу потрапили на мій концерт та більше не пропускають жодного. Чекаю на всіх!
Фото з архіву Неоніли Лагодюк
Довідка:
Неоніла Лагодюк – Заслужена діячка мистецтв України , композиторка, виконавиця, викладачка-методистка. Творчий доробок композиторки складають 15 авторських збірок, 3 сольних компакт-диски та понад 600 джазових та естрадних композицій. Ютуб канал