Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Слово

“Щедрик. Фантастична історія” – про нашу Українську Весну, яку ми неодмінно виспіваємо

На Kyiv Book Weekend видавництво Моя книжкова полиця презентувало цікаву дитячу книжку “Щедрик. Фантастична історія” письменниці Оксани Лущевської з ілюстраціями Аліни Колесник.

Це чарівна розповідь про те, як співачка українського дитячого хору «Щедрик» Тоня вирушає до Нью-Йорка. Вона братиме участь у святковому концерті з нагоди 100-річчя виконання «Щедрика» в Карнеґі-холі. Там із дівчинкою трапляється фантастична подія, яка відкриває їй таємницю минулого. А тоді Тоня й сама творить дещо фантастичне, і про це говоритимуть по всьому світу!

Ця книга – дивовижна подорож Нью-Йорком, де сьогодні, як і сто років тому, лунає українська музика, яка стала символом Різдва і дива.

Засновниця Інституту Леонтовича, український історик і знавчиня першоджерел Тіна Пересунько, яка брала участь у презентації, на своїй сторінці у фейсбуці написала про цю книжку:

«Чудова фантастична історія “Щедрика”. Про віднайдення та повернення нашої історії. Про Українське Різдво, яке цьогоріч відзначаємо з усім демократичним світом, про нашу Українську Весну, яку ми неодмінно виспіваємо!

Дякую видавництву “Моя книжкова полиця” за запрошення поговорити про історичне й фантастичне в темі “Щедрика”, за актуальний дитячий книжковий проєкт. Бо найперше, чим мене книжка підкупила – на першій сторінці цитується фрагмент листа Симона Петлюри до Олександра Кошиця 1922 року – моя улюблена цитата глави і головнокомандувача УНР про пісню, як частину незалежної України.

Я рада, що українські герої, яких росія десятиліттями оббріхувала, повертаються в українську свідомість, та ще й завдяки такій делікатній сфері, як дитяча література. Повертаються героями, а не злочинцями, як це було із поколінням моїх батьків, коли вони були дітьми».