Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Музика

Вже скоро! Прем’єра програми від Національного академічного духового оркестру України

Національний Академічний духовий оркестр України презентує нову програму творів, якою прагне вшанувати пам’ять полеглих та постраждалих як Другої світової війни, так і сучасної. Диригент –  ОЛЕКСІЙ РОЩАК.

Програма задумувалася ще до повномасштабного вторгнення та насамперед приурочена до Дня пам’яті та примирення 8 травня. Це європейська традиція памʼятання, покликана вшанувати всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх загиблих і постраждалих у Другій світовій війні.

Під час концерту прозвучать такі твори:

Мортон Ґолд сюїта «ГОЛОКОСТ» (HOLOCAUST SUITE)

Музика Мортона Ґолда була написана до американського мінісеріалу «Голокост» (1978). Номінована на премію «Еммі» та «Греммі» за найкращий альбом оригінальної музики до фільму чи телепрограми. Ніжна драматична, але водночас невблаганна музика, що супроводжує нещадну і систематичну розправу над українськими євреями в тому числі Бабином Яру.

О. М. Шварц “ІСТОРІЯ АННИ ФРАНК”

Вражаючі музичні образи, створені композитором Отто М. Шварцем, розповідають історію німецької дівчинки Анни Франк, яка жила в потаємних кімнатах амстердамського будинку, поки її сім’ю не зрадили і не депортували до Освенцима. Композитор, сам батько двох доньок, проілюстрував різні сцени з короткого життя цієї молодої дівчини, яка встигла лишити по собі щоденник-свідчення.

Джон Вільямс «ГІМН ПОЛЕГЛИМ»  із фільму «Врятувати рядового Райана»

Найпотужніша та найемоційніша мелодія, що, викликає відчуття надії та сили.

“Це музичний твір є свідчення чуйності й блискучості Джона Вільямса, який, на мій погляд, витримає випробування часом і назавжди вшанує полеглих у цій війні та, можливо, у всіх війнах”, – Стівен Спілберг.

Зокрема, слухачі почують Д. Масланки “Реквієм”, Я. ван дер Руста “Мир на землі”. Трагічна нота концерту буде завершена своєрідним віддзеркаленням минулого та сучасності, а саме твором Л. Колодуба “Фрески стародавнього Києва” (частина 4 – Навала, частина 5 – Дзвони стольного града). Стародавній Київ як символ птаха фенікса, символ оновлення всієї України.

Потужні рефлексії концерту “Щоденник пам’яті” будуть підкріплені картинною експозицією в холі Національної Філармонії України. Будуть представлені роботи уже знаменитих українських митців: Оксани Оснач, Іллі Ярового, Юлії Магди, Олени Гур’євої, Адріани Мацібон, Вікторії Ковальчук, а також гості Філармонії зможуть побачити деякі дитячі роботи.

Захід відбудеться 8 травня о 19:00 у Національній Філармонії України.