Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Арт

Непідвладне: спроба просто бути

31 травня в PinchukArtCentre в межах проєкту PAC UA відкриється виставка «Непідвладне» за кураторства Нікіти Кадана.

«Непідвладне» — виставка про можливість мислити окремо та неузгоджено в часи потужного суспільного консенсусу. За великим рахунком, про самотність мистецтва як форму його політичності.

Експозиція показує практику двох художніх угруповань, що були активні в Одесі на межі 2010–2020х років: галереї NOCH і тимчасового об’єднання, яке діяло в просторі колишнього судноремонтного заводу (СРЗ) та складалася з Даші Чечушкової, Іллі Тодуркіна та ще одного  учасника, ім’я якого залишиться неназваним за його власним бажанням.

Об’єднуючим для цих двох угруповань було перебування поза боротьбою за владу в культурному полі, і взагалі уникнення стосунків домінування та підкорення. Інакше кажучи, їх єднала безнадійна спроба «просто бути» у власній унікальній якості, що не конкурує з будь-якою іншою. Буття непідвладним найчастіше означає маргінальність. Водночас, непідвладність — це свобода маневру, можливість несподіваної, парадоксальної та рятівної відповіді там, де орієнтовані на здобуття влади логіки конкуренції, популізму та ідеологічного обслуговування заводять художні процеси в глухий кут.

Виставка триватиме до 14 липня. Вхід та екскурсії виставками безкоштовні.