Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно Музика

На відкритті фестивалю “Soundtrack: Ukraine” покажуть фільм Довженка з чудовою музикою

13 червня о 19:15 Довженко-Центр спільно з кінотеатром “Жовтень” покажуть фільм “Іван” (1932) Олександра Довженка. Показ стане відкриттям фестивалю музики в кіно “Soundtrack: Ukraine”. 

Відкриватиме кіномузичний фестиваль “Іван” недарма: адже саме в ньому, першому звуковому фільмі Довженка, народився один із найбільш легендарних у нашому кінематографі зв’язків режисера й композитора: Олександра Довженка і Бориса Лятошинського. На цьому, втім, перші шукання майстра в царині звукового кіна не обмежилися: знайшлося місце і експериментам одного з перших джазових музикантів України Юлія Мейтуса, і авангардній шумомузиці, і народним пісням — про що й пропонується поговорити на перегляді.

Крім показу, на відкритті відбудеться виступ NotaBene Chamber group. “Soundtrack: Ukraine” і сам фільм представлять директорка кінотеатру Юлія Антипова, організаторка фестивалю Вікторія Федоріна та директорка Музею кіно Довженко-Центру Олена Гончарук.

Soundtrack: Ukraine — фестиваль музики українського кіно. Чотирі дні, пʼять композиторів, 9  фільмів – з 13-16 червня. Фестиваль започаткований у 2024 році в Києві, він поєднує кіно (ігрові, документальні та анімаційні фільми), але сфокусований на призму музики — на розумінні того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.

Soundtrack: Ukraine прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює,  рухає та доповнює кіносюжет. Головні частини фестивалю — кінопокази, цикл обговорень музики щодо кіно фахівцями, концерти, саме тому Фестиваль обʼєднує команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національну філармонію України та Довженко-Центр .

Програма фестивалю та квитки