Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Арт

Унікальні кольорові гравюри Аркадія Пугачевського – світло, яким потрібно ділитися

 У столичній галереї «Білий світ» відкрилася виставка, присвячена пам’яті українського графіка Аркадія Пугачевського, куратором якої став син художника – Геннадій.

Аркадій Пугачевський, “Золота рибка”

Кольорові гравюри Аркадія Пугачевського користувалися великою популярністю на міжнародних виставках, конкурсах, бієнале в багатьох країнах, але чомусь в Україні його виставок було дуже мало. Навіть перша посмертна експозиція робіт талановитого художника була проведена не у нас, а в Китаї. Але ж гравюри приголомшливі – дуже витончені, акуратні, високотехнічні, яскраві та кумедні!

Аркадій Пугачевський, “Колекція”

За словами Геннадія, творіння Аркадія Пугачевського дуже точно відображають його світ, що був наповнений радістю та оптимізмом, які він знаходив у будь-якій ситуації.

Аркадій Пугачевський, “Доля”

Що стосується техніки виконання – вона унікальна. Мало хто робить такі складні речі. У спеціально виділеному на виставці місці можна побачити автентичні інструменти, якими користувався графік, і деякі форми, які він зробив. Усі роботи створювалися без застосування високих технологій – «старим дідівським способом».

Багато робіт художник присвятив цирку та клоунам. Є ілюстрації до казок і книг, а також карикатури. Є кумедна серія з тваринами – там, в основному, собаки, і кожна зі своїм характером і настроєм. Є музична серія – і натхненна, і дотепна. Вражає багатство уяви майстра, його талант підмічати і відображати риси характеру і робити це так точно і смішно.

Аркадій Пугачевський, “Тріо зі слоном”

Цікаво, що Аркадій Пугачевський починав працювати як ілюстратор книжок. А ще він писав вірші. Причому, за зізнанням сина, «були історії, коли вірші мого батька приймали за Губермана». До речі, назва виставки «Життя – дароване нам диво» є цитатою з його вірша.

Аркадій Пугачевський, “Сентиментальний”

В окремій залі виставлені роботи друзів і колег Аркадія Пугачевського, серед яких є і роботи його сина.

Генадій Пугачевський, “Адам і Єва”

Виставка залишає настільки приємний післясмак, що хочеться привести туди когось іще – позитивом треба ділитися!

Аркадій Пугачевський, “Тиша”

Наталія Кряж