Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Арт Кіно Музика

«100 облич Сергія Параджанова» – натхнення від Майстра

У Національної академії мистецтв України відбулося відкриття виставкового проєкту «100 облич Сергія Параджанова», який присвячено 100-річчю з дня народження цього геніального кінорежисера, сценариста і художника-постановника.

Талановитий митець залишив людству спадщину, яка захоплює та надихає інших. І на виставці представлені не лише твори Сергія Параджанова – його фільми та колажі – а й роботи творчих людей, присвячені Майстру.

Богдан Мазур, скульптура

Серед них – відеороботи, картини, скульптури, фотографії, афіші, плакати, інсталяції, а на відкритті була ще музика, пісні та імпровізовані танці. Навіть трембіти грали!

Прозвучав неймовірно красивий квартет Золтана Алмаші «Полтава». І було дуже шкода, що в залі стояв гул голосів – така музика заслуговує на повну тишу від слухачів.

Параджанов був настільки «божевільним», що спонукав на не менш божевільні – у найкращому сенсі – роботи! Деякі твори схожі на ікони – це аплікації-колажі з дивовижно підібраними деталями.

Валерій Дувірак “Мрійник. Сергій Параджанов”

Яскрава особистість надихає на яскраві ідеї. У кожному творі – і історія, і емоції, і політ фантазії. Тут немає нічого звичайного, тут панує атмосфера свята.

Борис Егіазарян, “Гепард в рукавичці”

На нижньому поверсі організовано прохолодний і затишний кінозал, де, попри перебої з електроенергією, нон-стоп крутяться фільми Параджанова і про Параджанова. Захопливі, пізнавальні, красиві.

Виставка триватиме два місяці, і протягом цього часу заплановано безліч цікавих подій. Будуть творчі зустрічі з оточенням Сергія Параджанова. Будуть перегляди та обговорення його фільмів, у яких кожен кадр – витвір мистецтва, обрамлений геніально підібраною музикою.

Олексій Анд, “Останній кадр”. Сергій Параджанов

Чудова ідея – зануритися у світ Сергія Параджанова, дізнатися про нього більше  і зарядитися творчою енергією! Стежити за подіями можна на сторінці НАМУ на Facebook.

Наталія Кряж

На фото в заголовку – коллаж творчої молоді Будинку кіно

Адреса виставки: Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, 20 – Національна академія мистецтв України.