Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Музика

Концерт Pianoбой – “музичний хаос” між краплями дощу

Вечір п’ятниці. Тераса ТРЦ Gulliver з видом на київські “кам’яні джунглі” – довкола скло та бетон. Літній дощ і жива музика. Це був концерт Pianoбой. Дуже яскравий, різноманітний, трохи схожий на “домашній” – контакт із публікою на рівні “ми тут із вами старі добрі друзі”. З безліччю жартів та імпровізації.

А почалося все… із заклинання. Дощ був зайвим, і його вирішили ввічливо попросити покинути майданчик. Для цього у Дмитра Шурова була спеціальна пісня. І на якийсь час вона навіть спрацювала. А потім уже було все одно. Концерт почався – понеслося!

Крім авторських хітів Pianoбой виконав попурі з української класики, куди увійшли щемкі “Мальви”, мрійлива “Два перстені”, гімн кохання “Червона рута” та інші всім відомі пісні. Весь зал натхненно підспівував. Був зворушливий і дуже гарний інструментальний варіант пісні Hallelujah, яку Дмитро Шуров виконав дуетом зі скрипалем-військовим Мойсеєм Бондаренком.

А потім Pianoбой влаштував невеликий аукціон, щоб зібрати кошти для 59-й бригади, де служить Мойсей. Як лоти були виставлені смичок і “картина” – оригінальний кадр з відеокліпу “Шампанські очі” з автографом Дмитра Шурова. Запальний аукціон зібрав 50 тисяч гривень.

До речі, ви знаєте, що у пісні “Шампанські очі” є 15 аранжувань? Коли будете на концерті – вимагайте! Для нас були виконані тільки два. Був джаз. Імпровізація неслася повним ходом. На ходу придумана новинка “Колян, як тобі твій бас?” зайшла на “ура”, тепер Дмитру доведеться її якось доопрацювати й оформити в повноцінну пісню. На бек-вокалі були життєрадісні стрижі та несамовито верескуча гума міських “шумахерів”. І ось ще. “Заморочки” з бісом відбулися дуже раціонально: Дмитро жваво уявив і описав, як музиканти йдуть-повертаються, тож час даремно не витрачався, біси були відіграні якнайкраще. А після концерту – все, як належить – фотки, спілкування, автографи.

Свіжий вітер упереміш з енергійною-ліричною-трепетною музикою зробили цей вечір (після купи ранкових тривог)… добре зарядженим пауербанком, якого вистачить ще на якийсь час. Хоча сам музикант охарактеризував цей концерт на своїй сторінці на фейсбуці як «непередбачуваний спільний музичний хаос». Але, як не говори, гарна музика – велика річ!

Наталія Кряж