Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Слово

Яна Іваницька: Звичайний день українця

Фрагмент з книги «Війна очима киянки. Рік перший. Лютий»

Фото: Яна Іваницька

8.00 – Прокинулася. Є світло й опалення. Настрій: щастя.

8.10 – Світла й опалення немає. Встигла висушити волосся феном. Настрій залишається оптимістичним.

10.10 – Сусід повідомляє, що на Україну має летіти 150 ракет від  «братського» народу. Настрій похитнувся, але не дуже. Ми звикли.

11.00 – Дали світло. Настрій: подвійне щастя.

12.00 – Читаю новини: «Український єнот, якого рашисти викрали з Херсона, вкусив за палець Сальдо». Наш хлопець! Настрій: ейфорія!

14.00 – Повідомлення секретаря РНБО Данілова: «Не треба жити в очікуванні ракетної атаки. Якщо вона буде – влада вас сповістить. Живіть своїм, і так непростим життям». Настрій урівноважений із присмаком вдячності.

14.15 – ЗСУ добре роздовбали русню на лінії фронту. Певно, херсонський єнот здає координати ворожих позицій. Настрій: Слава Україні!

14.30 –  Масштабна повітряна тривога – в повітрі носії гіперзвукових аеробалістичних ракет «Кинджал». Настрій математичний: вираховую час підльоту до Києва, розумію – встигну допити каву.

14.50 – Новини. У скабєєвої істерика: вона припускає поразку росії. Вперше за 9-ть місяців на російському телебаченні лунають тверезі думки! Настрій: хочеться налити 100 грамів!

15.20 – Відбій тривоги. Настрій: слава Богу!

15.30 – Вибух за вікном. Настрій: курва-мама!

15.40 – Новини: розмінування! Настрій: слава ЗСУ!

16.00 – Знов нема світла. Накладаю макіяж з ліхтариком та їду до театру. Настрій: життя триває!

Яна Іваницька, Новий 2023 рік. Фото: Валентина Волкова

Яна Іваницька

Інші фрагменти з книги:

Як росіяни брали Чорнобиль

Цвинтар розстріляних автомобілів

Балада про світло, або Подолати темряву

Війна за ідентичність

Довідка:

Яна Іваницька – письменниця (авторка семи книжок – про мистецтво, а також книги про повномасштабне вторгнення росії в Україну «Війна очима киянки. Рік перший. Лютий», Київ, 2023 рік «Саміт-книга»); доктор філософії (тема дисертації «Опера як семіотичний обʼєкт); перша вагнерівська стипендіатка від України (1999 рік – стажування в Байройтському театрі Рихарда Вагнера); журналістка із 30-річним досвідом роботи в українській та міжнародній пресі (понад 400 статей, з них 48 наукових), сценаристка документальних фільмів, ведуча прямих ефірів, режисер монтажу, перекладач-драматург (22 постановки у Національному театрі оперети України), авторка пʼєс «Актриса» та «Даліда». Член Спілки журналістів та Спілки театральних діячів України.